LT | EN

Projektai

image

Draugai

imageLTA narių Top 5

image

image

image

image

image

Studentų praktika MVĮ: kaip dirbti su kolegija 

Susipažinti su studentų praktikos kultūra ir sukurti praktikos schemą mažai ar vidutinei įmonei gali būti labai sunku, jei anksčiau ji to niekada nedarė.  Galime patarti:

Įsigilinkite į savo poreikiais 

Mąstydami apie studentų praktiką, tikriausiai, galvojate apie tai, ar sugebėsite padėti studentams pagerinti jų įgūdžius ar pritaikyti teorines žinias. Tačiau verta prisiminti, kad praktikantai pirmiausiai atneša naujų žinių į Jūsų įmonę ir perduoda jas Jūsų darbuotojams. Panagrinėkite, kokių žinių ir įgūdžių spragų turi Jūsų įmonė? Kokios atnaujintos arba visiškai naujos žinios galėtų būti naudingos Jūsų verslui – tuoj pat ir artimiausioje ateityje? Užsirašykite savo tyrimo rezultatus ir pagalvokite, kuriam Jūsų įmonės skyriui labiausiai reikia naujo darbuotojo su tais trūkstamais įgūdžiais ir žiniomis. Kokių užduočių arba iššūkių norėtumėte jiems pasiūlyti? Užsirašykite viską. Tai suteiks Jums idėjų apie studento praktikos vietą, kurią galite sukurti. 

Nustatykite potencialius partnerius 

Jūsų potencialūs partneriai – kolegijos, galinčios nukreipti pas Jūs praktikantus, tinkamus padirbėti Jūsų sukurtose praktikos vietose. Peržvelkite savo žinių ir įgūdžių spragų sąrašą. Kurios kolegijos suteikia šių žinių ir įgūdžių? Koks jų studijų lygis ir orientacija? Kuri studijų programa jums naudingiausia? Užsirašykite viską. Dabar pagalvokite apie artimesnes kolegijas ir nustatykite tas, kurios siūlo pasirinktas programas, nes tai yra Jūsų potencialūs partneriai. Galbūt norėsite patikrinti jų studijų programas, kad būtumėte tikri, kad jose yra būtini dalykai. Prireikus, galite padidinti paieškos geografiją, nes daugelis mokinių gali norėti persikelti į kitą vietą. Jeigu susiduriate su sunkumais, ieškodami kolegijos, galite kreiptis į ministeriją arba asociaciją pagalbos. Taip pat galite paieškoti kolegijų „Learn2Work" duomenų bazėje, siekdami rasti potencialių partnerių (www.learntowork.eu). 

Susisiekite ir viską aptarkite  

Pasirinkite tinkamiausius partnerius ir susisiekite su jais. Turėkite omenyje, kad svarbu ir tai, su kuo kalbėsite, ir tai, kada tai darysite. Apsilankykite kolegijos interneto svetainėje – gal rasite padalinį, kurio užduotis – praktikos vietų paieška – tai jūsų kontaktas! Jei tokio skyriaus nėra - .  susisiekite su Jūs dominančių studijų programų kuratoriais/koordinatoriais arba dalykų dėstytojais. Galite susisiekti su jais bet kuriuo metu, tačiau geriausia tai daryti mokslo metų pabaigoje, kad, planuodami kitų metų programą, jie galėtų įtraukti Jus į praktiką siūlančių įmonių sąrašą. Paprašykite susitikti, pristatykite savo įmonę – gali būti naudinga pakviesti juos apsilankyti Jūsų įmonėje. Atidžiai aptarkite visus su praktika susijusius klausimus ir jų sprendimus. Derybų metu aiškiai nurodykite savo poreikius. Tačiau taip pat būkite lankstūs ir atviri naujoms idėjoms, nes kartais potencialūs partneriai gali pateikti tokių siūlymų, apie kuriuos dar nemąstėte, bet kurie tikrai galėtų būti naudingi Jūsų įmonei. 

Daugiau informacijos apie studentų praktiką rasite www.learntowork.eu ir jau šiandien gaukime naudos, kviečia Lietuvos kolegijų direktorių asociacija kartu su partneriais iš devynių Europos šalių

Supporting Apprenticeships between Professional Higher Education & Small and Medium Enterprises (SAPS) – Parama MVĮ, besirengiančioms siūlyti praktiką (SAPS) - 572776-EPP-1-2016-1-BE-EPPKA3-SUP-APPREN

Projektas finansuojamas programos „Erasmus + politikos reformos parama“ lėšomis