LT | EN

Projektai

image

image

Rėmėjai

image

Draugai

image

Turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda - "Adventur 2016"

Sausio 22 - 24 dienomis "Litexpo" parodų rūmuose vyko vienintelė tarptautinė turizmo, kelionių ir aktyvaus laisvalaikio paroda Lietuvoje - "Adventur". Šių metų paroda tapo rekordinė ne tik dalyvių  skaičiumi, sulaukėme 230 turizmo bendrovių, bet ir lankytojų srautu, parodoje apsilankė daugiau nei 24500 lankytojų. Vienas svarbiausių šių metų parodos akcentų - miestų turizmas. Jo sėkmės formulės aptartos Miestų formume į kurį susirinko kiek daugiau nei 250 klausytojų. Formume buvo kalbėta apie tai, jog miestai turėtų stiprinti savo e-rinkodarą, naujienų srautus internetinėse svetainėse ir žinoma, nepamiršti pasidalinti artimiausių planuojamų renginių informacija. Ypač didelis dėmesys skirtas miestų bendradarbiavimui, aptarta, kaip efektyviai išnaudoti miestų geografinius, istorinius išteklius didinant atvykstančių keliautojų srautus. Parodos simbolis - FAI Pasaulio moterų karšto oro balionių čempionatas vyksiantis Birštone. Tai unikalus renginys, kuris į mūsų šalį sukvies geriausias pasaulio pilotes, svečius ir turistus iš įvairių pasaulio šalių. 

Bendradarbiavimas su "OnlineExpo"

Lietuvos turizmo asociacija nuo š.m. sausio 11 d. bendradarbiauja su novatoriška internetine platforma, kurios pagalba tradicinės parodos yra perkeliamos į internetinę erdvę - "OnlineExpo". Pagrindinis "OnlineExpo" tikslas - sukurti nepriklausomą interaktyvią aplinką, kurioje įvairių sferų atstovai demonstruotų įmonių produktus ir kurtų naujus verslo ryšius bei kontaktus. Š.m. kovo 7-11 d. "OnlineExpo" vyks paroda skirta turizmo sektoriui - "TravelExpo 2016". Parodoje dalyvaus didžiausios turizmo sektoriaus bendrovės, maitinimo ir apgyvendinimo paslaugas teikiančios įmonės bei kiti turizmo sektoriaus atstovai. "TravelExpo" lankytojai - aktyvūs interneto vartojai planuojantys savo atostogų maršrutus bei verslo atstovai siekiantys bendradarbiavimo. Daugiau informacijos apie "OnlineExpo" ar "TravelExpo" rasite čia.

Rekomendacijos dėl Lietuvos Respublikos piliečių kelionių į Egiptą

Sausio 11 d. Užsienio reikalų ministerijoje (toliau URM) vyko Valstybės saugumo departamento, Turizmo departamento ir kelionių organizatorių atstovų pasitarimas, kurio metu įvertinta turima informacija apie saugumo situacija Egipte po sausio 8 d. išpuolio Hurgadoje. Susitikimo metu aptartos galimos priemonės Lietuvos piliečių saugumui užtikrinti. Įvertinus saugumo situaciją Egipte, užsienio valstybių rekomendacijas, nepakitusią užsienio kelionių organizatorių poziciją dėl kelionių į Egiptą atšaukimo, taip pat atsakinga ir operatyvią Lietuvos kelionių organizatoriu reakciją į šiuos įvykius, URM nusprendė iš esmės nekeisti rekomendacijos dėl vykimo į Egiptą. Pasitarimo metu taip pat sutarta, kad institucijos ir kelionių organizatoriai toliau atidžiiai stebės saugumo situaciją Egipte, operatyviai keisis turima informacija, tęs tarpusavio konsultacijas ir prireikus - informuos visuomenę.

Nauja kelionių organizatoriaus licencijavimo tvarkos redakcija

Nuo š.m. lapkričio 10 d. įsigaliojo naujos redakcijos Kelionių organizatoriaus licencijavimo tvarkos aprašas parengtas vadovaujantis naujomis Turizmo įstatymo Nr. VIII-667 2, 4, 41, 6, 7, 8, 15 ir 16 straipsnių pakeitimo įstatymo (TAR, 2015-05-28, Nr. 2015-08223) nuostatomis. Numatyti šie pakeitimai: patvirtintos naujos prašymo išduoti kelionių organizatoriaus pažymėjimą bei nepriekaištingos reputacijos deklaracijos formos; praplėstas dalyvaujančių kelionių organizatoriaus veikloje asmenų, kurių nepriekaištinga reputacija privalo būti deklaruojama, sąrašas; sugriežtinti pasikeitusios su kelionių organizatoriumi susijusios informacijos pateikimo Valstybiniam turizmo departamentui terminai ir atsakomybė už tokios informacijos nepateikimą laiku.

Lietuvos Respublikos turizmo įstatymas

2015 m. lapkričio 1 d. įsigaliojo naujos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatos, kurių pagrindinis tikslas - sustiprinti vartotojų apsaugą kelionių organizatoriaus nemokumo, bankroto atveju. Daugiau informacijos apie įstatymo pasikeitimus rasite čia.

Kviečiame dalyvauti įspūdingiausių Lietuvos vaizdų čempionate!

„We love Lithuania” kartu su tarptautinės turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodos ADVENTUR organizatoriais visus mylinčius Lietuvą kviečia dalyvauti unikaliame „Lietuvos nuotraukų čempionate”. Čempionatą sudarys penki skirtingi etapai, kurių metu kiekvienas norintis ir mėgstantis fotografuoti galės pateikti savitą mūsų šalies vaizdą. Čempionato finalas ir geriausių darbų ekspozicijos pristatymas vyks sausio 22-24 dienomis parodoje ADVENTUR 2016, Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO. Detaliau apie čempionatą.

Nepraleiskite progos tapti gidu - Lietuvos turizmo asociacijos gidų kursai !

Kviečiame registruotis į Lietuvos turizmo asociacjos organizuojamus gidų kursus Vilniuje. Gidų kursai - puiki galimybė įžengti į turizmo verslo sektorių. Garantojame gausų žinių bagažo papildymą, profesionalių gidų ekskursijas bei puikų laiko praleidimą. LTA gidų kursų metu vyks susitikimai su kelionių agentūrų atstovais - potencialiais darbdaviais, ekskursijos į Trakus,Medininkus, Kernavę, Kauną bei , taip pat apsilankymai muziejuose - meno galerijose. Daugiau informacijos apie organizuojamus LTA gidų kursus Vilniuje rasite čia.

ADVENTUR 2016 tema - Miestai

Šiandien Lietuvos miestai dėl atvykstančių turistų konkuruoja ne tik tarpusavyje, bet ir su artimiausiomis kaimyninėmis šalimis. Kiekvienas Lietuvos miestas yra išskirtinis, turintis savitą istoriją, kultūrą, tradicijas, lankomus objektus. ADVENTUR paroda siūlo puikią galimybę, pristatyti savo krašto turizmą ne tik Lietuvos rinkai, bet ir užsienio dalyviams ir svečiams. Daugiau informacijos apie "Adventur" parodą rasite čia.

Naujieji LTA įstatai

Nuo šiandien įsigalioja naujieji Lietuvos turizmo asociacijos įstatai, kurie buvo priimti LTA metinės ataskaitinės konferencijos metu š.m. balandžio 10 d.  bei registruoti ir patvirtinti Registrų centro. Naujuosius įstatus rasite čia.

Turizmo įstatymo pakeitimai

Nuo lapkričio 1 d. įsigaliojo Turizmo įstatymo pakeitimai, kurių pagrindiniai siekiai: sustiprinti kelionių organizatorių priežiūrą, aiškiau apibūdinti jų atsakomybę organizuojant keliones ir užtikrinti turistų apsaugą. Siekiant apsaugoti vartotojus nuo nesąžiningų veiksmų vengiant vykdyti savo įsipareigojimus, įstatyme pakeistos draudimo skaičiavimo taisyklės.Taip pat, patikslinta kelionių organizatoriaus draudimo apskaičiavimo tvarka. Nuo lapkričio 1 d. nebeliko kelionių agentų veiklos pažymėjimų, patikslintas atvejų sąrašas, kuomet stabdomas ir naikinamas kelionių organizatoriaus pažymėjimo galiojimas. Plačiau: skaityti čia

Naujieji Lietuvos turizmo asociacijos partneriai

Lietuvos turizmo asociacija pasirašė bendradarbiavimo sutartis su "Tok Tok" kalbų studija ir MB "Padora" (spausdinta reklaminė produkcija bei prekyba mobiliais stendais). LTA NARIAMS TAIKOMOS IŠSKIRTINĖS NUOLAIDOS!

Kviečiame tapti Lietuvos turizmo asociacijos (LTA) nariu

      Kviečiame prisijungti prie Lietuvos turizmo asociacijos - pirmosios asocijuotos turizmo verslo struktūros Lietuvoje. Lietuvos turizmo asociacija vienija kelionių organizatorius, kelionių agentūras, transporto, apgyvendinimo, reklamos įmones, mokymo organizacijas rengiančias turizmo verslo sektoriaus specialistus.

Geros verslo praktikos, įvedant eurą, memorandumo pasirašymas

Rugpjūčio 18 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybėje buvo pasirašytas Geros verslo praktikos, įvedant eurą, memorandumas. Memorandumo tikslas - užtikrinti sąžiningą paslaugų bei preikių kainų perskaičiavimą įvedant eurą. Lietuvos turizmo asociacija skatindama teisingą ir skaidrią konkurenciją prisidėjo prie memorandumo pasirašymo. Perskaičiuokime kainas sąžiningai.

CV MARKET turizmo sektoriaus darbo pasiūlymai